Z życia ZSP Aktualności

ZSP organizatorem Powiatowych Zawodów Wędkarskich
10 maja 2019

Szkolny klub wędkarski „Haczyk” był organizatorem I Powiatowych Zawodów Wędkarskich dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Śremskiego. Zawody odbyły się 4 maja 2019 r. na łowisku w Manieczkach, a w rywalizacji wzięło udział 14 młodych wędkarzy.  

Szkolny klub wędkarski ZSP działa od maja 2017 r., a jego celem jest propagowanie wędkarstwa jako formy spędzania wolnego czasu oraz popularyzowanie wśród młodzieży szacunku do przyrody i szeroko rozumianej ekologii. Klub współpracuje z innymi kołami  i organizacjami wędkarskimi.

Gościem specjalnym zawodów był pan Józef Wróblewski redaktor naczelny „Wiadomości Wędkarskich” najstarszej gazety o tematyce wędkarskiej w Polsce. Udzielił on, szczególnie młodym wędkarzom cennych rad dotyczących technik łowienia ryb.

Indywidualnie zwyciężył Bartosz Maciejewski z LO, natomiast drużynowo pierwsze miejsce zajęła drużyna w składzie: Tomasz Kubacki z ZSP oraz Jakub Ronke i Adam Andrzejczak z ZSE.

Cenne nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Śremie i firmy sponsorujące.

Organizatorzy zapowiadają kolejne akcje promujące tę formę spędzania wolnego czasu.

Skip to content