Z życia ZSP Aktualności

ZSP w gronie najlepszych szkół Wielkopolski!
25 października 2016

Otrzymaliśmy wyróżnienie w konkursie „Wielkopolska Szkoła Roku”.

W ramach wielkopolskich obchodów Dnia Edukacji Narodowej 21 października 2016 roku Urząd Marszałkowski zorganizował w Auli Nova Akademii Muzycznej w Poznaniu uroczystą galę podsumowującą wyniki ogłoszonego w czerwcu br. konkursu „Wielkopolska Szkoła Roku”.

Podczas uroczystości wręczono nagrody tym wielkopolskim szkołom, które we wzorowy sposób kształtują u swoich uczniów poczucie własnej tożsamości i postawy patriotyczne, a jednocześnie modelują wzorzec nowoczesnego Wielkopolanina.

Kapituła konkursu wzięła pod uwagę zarówno wyniki szkół w egzaminach zewnętrznych, jak też sukcesy w konkursach i nowatorskie działania podejmowane przez szkoły.

Spośród licznie zgłoszonych szkół organizatorzy wybrali najlepsze placówki w Wielkopolsce. W tym zaszczytnym gronie, wśród najlepszych szkół w Wielkopolsce, znalazła się śremska szkoła – nasz Zespół Szkół Politechnicznych im. Powstańców Wielkopolskich mieszczący się przy ul. ks. Popiełuszki.

Wyróżnione i nagrodzone szkoły otrzymały z rąk Pań: Marzeny Wodzińskiej – członka zarządu województwa wielkopolskiego i Doroty Kinal – dyrektora departamentu edukacji i nauki pamiątkowe dyplomy i statuetki. Taka statuetka dodaje szkole splendoru. Przedstawia ona dłoń owiniętą laurem i trzymającą diament symbolizujący ucznia. Jest jak Oświatowy Oskar! Każda z wyróżnionych szkół otrzymała również nagrodę pieniężną.

Śrem może być dumny ze swojej szkoły, jej uczniów i nauczycieli, bowiem to niecodzienna nagroda dla wyjątkowych placówek oświatowych.

W Zespole Szkół przy ul. Popiełuszki w Śremie działania edukacyjne mają nowatorski, niesztampowy charakter, a uczniowie i nauczyciele, dzięki doskonałej współpracy, odnoszą krajowe, spektakularne sukcesy w wielu różnych konkursach i olimpiadach. Technikum nr 3 i ZSZ nr 3 w Zespole Szkół Politechnicznych w Śremie to szkoły kształcące młodzież na najwyższym poziomie, o czym niezmiennie od lat świadczą wyniki egzaminów. Dzięki dużemu zaangażowaniu nauczycieli udaje się wydobyć z uczniów to, co w nich najlepsze – ich pasję, wiedzę i twórczą  radość.

 ZSP im. Powstańców Wielkopolskich w Śremie to szkoła, która nieustannie promuje powiat śremski w Wielkopolsce, zdobywając zasłużone laury za swoje sukcesy. Mamy już tytuł „Szkoły z klasą”, zdobyliśmy „Śremską Żyrafę”, jesteśmy „Kuźnią Talentów” i wreszcie otrzymaliśmy wyróżnienie w konkursie „Wielkopolska Szkoła Roku”.

Pani Marzena Wodzińska, wręczając statuetki nagrodzonym stwierdziła, że słowa Korczaka: „Dobry nauczyciel to ten, który nie wtłacza, a wyzwala, nie ugniata, a kształtuje, nie dyktuje, a uczy, nie żąda, a zapytuje” można odnieść do wszystkich wyróżnionych szkół. Pedagodzy z naszej szkoły z pewnością wyzwalają energię i potencjał młodych ludzi oraz sprawiają, że twórcze wyrażanie siebie przez uczniów staje się dla nich źródłem radości.

Śremska szkoła przy ul. Popiełuszki i jej pedagodzy znaleźli się wśród najlepszych w Wielkopolsce,  a uczniowie ZSP po raz kolejny potwierdzili, że są mądrzy, twórczy, utalentowani i wrażliwi. Są jak diamenty, czyniąc naszą szkołę wyjątkową placówką edukacyjną, w której te uczniowskie diamenty znajdują  najpiękniejszą i odpowiednią dla siebie oprawę.

Skip to content