Z życia ZSP Aktualności

“Ziemia niczyja” w szkolnym DKF-ie
26 marca 2018

W piątek 23 marca odbyła się w szkolnym DKF-ie kolejna projekcja. Tym razem uczniowie mieli okazję zobaczyć film D. Tanovića, bośniackeigo reżysera, który dokonuje rozrachunku z wojną na terenie byłej Jugosławii. Ten obraz niesie jednak przekaz bardzo uniwersalny – przekonuje widza, że każda wojna to absurd – decyzje zapadają w gabinetach rządzących, a ofiarami są niewinni ludzie. Film Tanovića, został obsypany wieloma nagrodami – najważniejszą był Oskar za film zagraniczny. Wielkim jego atutem jest umiejętność mówienia o trudnym temacie wojny za pomocą groteski i humoru. Obraz wzbudził w widzach zainteresowanie, a że był to film, którego przekaz nie budził wątpliwości, jego przesłanie antywojenne poruszyło uczniów.

Kolejna projekcja w kwietniu.

Zapraszam.

Skip to content