Zawodowe ABC!
15 marca 2024

Wybór przyszłej drogi zawodowej to nie lada wyzwanie dla młodego absolwenta szkoły podstawowej. Wychodząc naprzeciw potrzebom tegorocznych ósmoklasistów, zorganizowaliśmy w naszej szkole dwa spotkania z zakresu doradztwa zawodowego i preorientacji zawodowej odbywające się pod hasłem Zawodowe ABC.

24 października 2023 r. gościliśmy młodzież ze śremskich szkół podstawowych, z kolei 12 marca 2024 r. zaprosiliśmy uczniów z placówek znajdujących się w okolicach Śremu.

Oprowadziliśmy ósmoklasistów po naszych pracowniach zawodowych i przedstawiliśmy specyfikę poszczególnych kierunków. Uczniowie mierzyli się z różnymi konkurencjami, jak wymiana koła samochodowego na czas, wykonanie fryzury na główce treningowej czy przygotowanie ceglanej konstrukcji zgodnie z zaprezentowanym wzorem.

Zwieńczeniem każdego ze spotkań był krótki koncert w wykonaniu Szkolnego Zespołu Muzycznego oraz fotorelacja z wcześniejszych zmagań. Dodatkowo zwycięskie grupy otrzymały vouchery na wizytę w szkolnej pracowni fryzjerskiej, połączoną z poczęstunkiem przygotowanym w pracowni gastronomicznej oraz pokazem obsługi wózków widłowych.

Zwycięzcami pierwszej edycji byli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Polskich Noblistów w Śremie, zaś drugiej – ósmoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Dąbrowie.

Gratulujemy!