Z życia ZSP Aktualności

Zanurzeni w historii i sztuce
27 września 2023

Uczniowie klasy 1 TT i 1 TG 18 września integrowali się w Poznaniu. Doskonałą do tego okazją było zwiedzanie Poznania i innowacyjne doświadczanie sztuki podczas multisensorycznej wystawy obrazów Vincenta van Gogha.

Uczestnicy wycieczki zwiedzili Stare Miasto, spacerem przeszli przez zabytkowy rynek i podziwiając piękne kolorowe kamienice udali się pod Zamek Królewski, gdzie opiekunowie przedstawili im ciekawostki związane z historią tego miejsca.

Na Międzynarodowych Targach Poznańskich przenieśli się w świat  Vincenta Van Gogha. Prace słynnego artysty zaprezentowane zostały dzięki technologii Digital Art 360, która zanurza widzów w niesamowity świat wyobraźni wielkiego mistrza. Na ekranach o powierzchni ponad 2000 m2 pierwszoklasiści podziwiali dzieła artysty, ściany wokół oraz podłoga przemieniły się w pasjonującą opowieść o życiu i twórczości malarza. Całemu spektaklowi towarzyszyła wzruszająca muzyka. 

Nowoczesne obcowanie ze sztuką i lekcja lokalnej historii w miłej atmosferze.  W Zespole Szkół Politechnicznych często łączymy dydaktykę z integracją.

Skip to content