Z życia ZSP Aktualności

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021
1 lipca 2021

Kolejny rok szkolny zdominowała pandemia. Choć uczniowie i nauczyciele powrócili we wrześniu 2020 do szkół, to radość z tradycyjnego nauczania nie trwała długo, bo już od października wprowadzono nauczanie hybrydowe, a później zdalne.

Dzielnie znosiliśmy trudy nauczania na odległość, jednak wielu osobom brakowało kontaktu osobistego.  Taka możliwość pojawiła się w czerwcu, wtedy ponownie szkoła zaczęła tętnić życiem… W reżimie sanitarnym, ale już nie przed komputerami zakończyliśmy rok szkolny. I choć cała społeczność szkoły nie mogła wspólnie spotkać się na uroczystym zamknięciu roku szkolnego na płycie boiska, to w zespołach klasowych uczniowie otrzymali świadectwa promocyjne, dyplomy oraz nagrody od swoich wychowawców i w dobrych nastrojach udali się na upragnione wakacje.

Tego dnia, czyli 25 czerwca, świadectwa ukończenia szkoły odebrało także 76 uczniów Branżowej Szkoły I Stopnia nr 3, którym gratulacje złożyła pani dyrektor Wisława Frydryszak. Wychowawcy wręczyli świadectwa, dyplomy, nagrody i upominki. Wielu uczniów otrzymało też dyplomy i nagrody z jednostki OHP Śrem za udział w licznych konkursach. Absolwentem Roku OHP została Aleksandra Jankowiak z kl. 3B. Łza zakręciła się w niejednym oku… 

Wierzymy, że absolwenci naszej szkoły branżowej, jako dobrzy fachowcy, szybko znajdą swoje miejsce na rynku pracy, a wielu z nich podejmie nowe wyzwania edukacyjne i od września staną się słuchaczami naszego liceum dla dorosłych.

Pozostaje nam wierzyć, że nowy rok szkolny będzie dla nas wszystkich łaskawszy i pandemia nie będzie już tak utrudniać przekazywania i zdobywania wiedzy ogólnokształcącej oraz zawodowej i zakłócać relacji społecznych.

Wszystkim uczniom i pracownikom szkoły życzymy wytchnienia, udanego wypoczynku i nabrania sił do pracy w nowym roku szkolnym.

Skip to content