Z życia ZSP Aktualności

Zajęcia terenowe
30 października 2017

Uczniowie Zespołu Szkół Politechnicznych chętnie uczestniczą w wyjazdowych zajęciach dydaktycznych. Tym razem  skorzystali z oferty edukacyjnej stolicy Wilelkopolski.

W piątek 27 października grupa uczniów z klasy pierwszej oraz trzeciej Technikum Turystycznego realizowała w Bramie Poznania, czyli Interaktywnym Centrum Historii Ostrowa Tumskiego, zajęcia z języka angielskiego How to become a guide?  Młodzież pracując w grupach wcieliła się w rolę przewodników po Ostrowie Tumskim. Podczas wykonywania zadań uczniowie musieli wykazać się nie tylko znajomością języka angielskiego, ale również orientacją w terenie. Przewodnicy z ZSP opowiadali po angielsku o zabytkach Ostrowa Tumskiego, w sposób profesjonalny przeprowadzili grupę poznańskim szlakiem przez Most Biskupa Jordana, Bazylikę Archikatedralną św. Piotra i św. Pawła, Kościół Najświętszej Maryi Panny, Psałterię, aż do Muzeum Archidiecezjalnego

Wizyta w Bramie Poznania uświadomiła uczniom Technikum Turystycznego, że nieustannie należy doskonalić swój warsztat, aby  w przyszłości wykonywać  pracę zawodową na wysokim poziomie.

W Poznaniu zajęcia praktyczne zrealizowali także 30 października uczniowie klasy 4 Technikum Turystycznego i Gastronomicznego. Turyści odwiedzili Centrum Informacji Turystycznej, natomiast pasjonaci żywienia i usług gastronomicznych wybrali się do pijalni czekolady Wedel. Klasa uczestniczyła także w ciekawych zajęciach integracyjno-edukacyjnych w podziemiach Twierdzy na wzgórzu św. Wojciecha, sprawdzając walory zdobywającej coraz większą popularność atrakcji turystycznej EscapeRoom.  

Zajęcia terenowe cieszą się dużym zainteresowaniem młodzieży, dlatego nauczyciele naszej szkoły chętnie organizują takie wyjazdowe formy dydaktyki udowadniając,  że nauka nie musie być nudna!

 

Skip to content