Z życia ZSP Aktualności

Zajęcia praktyczne w terenie
14 czerwca 2018

Szereg wycieczek – w ramach zajęć praktycznych – na budowy w Śremie i okolicy odbyli w ostatnim czasie uczniowie III klasy Technikum Budowlanego.

Remontowany budynek PSS w Śremie, w którym obecnie trwają roboty wykończeniowe zwiedzili 21 maja 2018r.  Przedstawiciel inwestora oprowadził uczniów po obiekcie, który został gruntownie przebudowany na nowoczesny obiekt handlowo-usługowy, opowiedział o zmianach w konstrukcji budynku oraz o problemach przy realizacji tego obiektu i zastosowanych rozwiązaniach. 

30 maja 2018r. młodzi budowlańcy odwiedzili budowę  pawilonu wystawowego z salą widowiskową przy muzeum w Śremie. Uczniowie zapoznali się  z zagospodarowaniem placu budowy oraz rozwiązaniami konstrukcyjno-materiałowymi w tym obiekcie.

Z kolei duże wrażenie na uczniach  zrobiło zwiedzanie budowy nowych hal produkcyjnych firmy REHAU w Nochowie w dniu 13 czerwca 2018r. Kierownik projektu oprowadził młodzież po terenie zakładu oraz przedstawił nowoczesne  rozwiązaniami konstrukcyjne i instalacyjne w tej inwestycji.

Wyjścia na budowy były interesującym wydarzeniem dla przyszłych budowlańców i wzbudziło ich duże zainteresowanie. Mogli oni bowiem uzupełnić swoją wiedzę teoretyczną zdobytą w szkole, co ułatwi im w przyszłości poszukiwanie pracy w branży budowlanej.

Skip to content