Z życia ZSP Aktualności

XXII Wojewódzki Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej
29 października 2017

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wojewódzkim etapie ogólnopolskiego konkursu poezji i pieśni patriotycznej organizowanego corocznie przez Ligę Obrony Kraju. Zmagania uczestników odbywały się 26 października w Słupcy. Z każdej śremskiej szkoły ponadgimnazjalnej zakwalifikowało się dwóch uczestników. W finale wystąpiło 46 osób z  Powiatowych – Rejonowych Organizacji Ligi Obrony Kraju: nowotomyskiej,  krotoszyńskiej, słupeckiej, śremsko – średzkiej,  poznańskiej,  wrzesińskiej, obornickiej, gnieźnieńskiej i ostrowskiej.

Weronika Marciniak z kl. II Technikum Gastronomicznego startowała w kategorii poezji śpiewanej – wykonała utwór „Niebo złote Ci otworzę” K. K. Baczyńskiego. Radosław Wachowicz z kl. I Technikum Budowlanego wystąpił w kategorii recytacji – zaprezentował „Redutę Ordona” A. Mickiewicza.

Niestety, nie udało się im zakwalifikować do kolejnego etapu konkursu, ale było to ważne doświadczenie w tego typu imprezach, do których przygotowanie jest uciążliwe, a od uczestników wymaga się perfekcyjności – najmniejszy błąd często przekreśla szansę na sukces. 

 Następnym razem  na pewno będzie lepiej!

Skip to content