Z życia ZSP Aktualności

XLII Olimpiada Wiedzy Technicznej
26 października 2015

Dnia 23 października 2015 r. uczniowie z klas 3 i 4 Technikum Budowlanego i Technikum Mechanicznego wzięli udział w zawodach I stopnia XLII Olimpiady Wiedzy Technicznej rozgrywanej równocześnie w całej Polsce.

Zawodnicy zmierzyli się z 3 zadaniami problemowymi oraz 15 testowymi przygotowanymi przez Komitet Główny OWT. Odpowiedzi zostały przesłane do Komitetu Okręgowego w Poznaniu. Uczestnik, który uzyska minimum 16 punktów zakwalifikuje się do zawodów II stopnia.   Wraz z 14 zawodnikami z naszej szkoły z niecierpliwością oczekujemy na wyniki.

Celem olimpiady, przeprowadzanej w naszej szkole po raz drugi, jest m. in. budzenie i rozwijanie predyspozycji technicznych uczniów oraz podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności w dziedzinie techniki. 

Skip to content