Z życia ZSP Aktualności

„Wystrojeni” w Muzeum Śremskim
3 listopada 2017

Uczniowie klasy II TG (30 października) i I TB (3 listopada) wzięli udział w nietypowych lekcjach języka polskiego i historii. 

W ramach projektu Wystrojeni” w Muzeum Śremskim odbyły się zajęcia mające na celu zapoznanie młodzieży ze strojem ludowym regionu śremskiego. Ponadto uczniowie zwiedzili inne wystawy czasowe w muzeum oraz obejrzeli sale poświęcone znanemu śremskiemu artyście Jerzemu Jurdze.Lekcje przedmiotowe realizowane poza szkołą cieszą się popularnością wśród naszych uczniów. I tym razem także się podobało. Tym bardziej, że większość z nich nigdy wcześniej w Muzeum Śremskim nie miała okazji być.

Kolejne humanistyczne lekcje zaplanowane są na 16 listopada, kiedy to w ramach projektu „Bliżej Poznania” młodzież klas drugich technikum odwiedzi Bramę Poznania oraz inne ważne dla stolicy Wielkopolski obiekty.

Skip to content