Z życia ZSP Aktualności

WSPÓLNIE TWORZYMY SZKOLNICTWO ZAWODOWE
23 listopada 2017

Nasza szkoła zaprosiła pracodawców do wspólnego kreowania nowoczesnego i efektywnego szkolnictwa zawodowego. Doskonałą okazją do nadania dotychczasowej współpracy nowego charakteru były obchody 140-lecia szkolnictwa zawodowego zorganizowane przez nas 21 listopada w Europejskim Tygodniu Umiejętności Zawodowych.

Pracodawcy byli, są i będą kluczowymi partnerami szkoły w procesie przygotowania młodych ludzi do wejścia na rynek pracy. Młodzież Zespołu Szkół Politechnicznych obecnie odbywa zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe w ponad 400 firmach działających nie tylko na terenie powiatu śremskiego. Podczas jubileuszu szkolnictwa zawodowego reprezentanci pracodawców z różnych branż podpisali listy intencyjne wyrażające chęć rozszerzenia współpracy z naszą szkołą. Potwierdzili w ten sposób chęć współtworzenia nowoczesnego szkolnictwa zawodowego, które przyniesie korzyści zakładom pracy, szkole, a przede wszystkim uczniom.

Wierzymy, że to przedsięwzięcie jest początkiem wielu wspólnych działań z pracodawcami, które przyczynią się do podniesienia jakości kształcenia zawodowego i ukształtowania fachowców gotowych do podjęcia pracy zaraz po ukończeniu nauki.

Zmieniający się rynek pracy potrzebuje dobrze wykwalifikowanych pracowników, dlatego warto współdziałać w tym zakresie. Dziękujemy wszystkim przedsiębiorcom, którzy przyjęli nasze zaproszenie.

 

Skip to content