Z życia ZSP Aktualności

“WIEMY CO JEMY” – profilaktyka otyłości
5 czerwca 2022

W środę 1 czerwca uczniowie kilku klas wzięli udział w w projekcie związanym z zagadnieniem profilaktyki otyłości. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) problem z nadmiarem kilogramów ma ok. 1 miliard ludzi. W tym 300 mln osób cierpi na otyłość. Do głównych czynników powodujących otyłość należą te, wynikające z niezdrowej diety i stylu życia, w którym ograniczona jest aktywność fizyczna, predyspozycje genetyczne a także choroby. W ramach programu wychowania zdrowotnego i promocji zdrowia zorganizowano został happening zajęcia – PROFILAKTYKA OTYŁOŚCI: “WIEMY CO JEMY”. Składały się z dwóch etapów:

1 – rozwiązanie testu,
2 – ćwiczenie w formie zabawy.

Uczniowie, którzy uzyskali najlepszy czas wykonania ćwiczenia zajęli odpowiednio pierwsze, drugie,trzecie miejsce i otrzymali nagrody. Ćwiczeniom towarzyszyły zabawa i śmiech. Na zakończenie happeningu wszyscy uczestnicy częstowali się zdrową przekąską. Działania profilaktyczne i promocja zdrowia są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania społeczności. Z tego względu w kolejnym roku szkolnym będzie okazja do wielu prozdrowotnych działań.
Skip to content