Z życia ZSP Aktualności

“Wiemy co jemy-Na językach-Show What You Know”
12 kwietnia 2024

Pod tym hasłem odbył się 10 kwietnia 2024r. w auli Zespołu Szkół Politechnicznych w Śremie finał corocznego szkolnego projektu na temat zdrowego odżywiania się. Społeczność szkolna miała okazję udać się w “podróż” dookoła świata, do zakątków Europy, Ameryki Północnej oraz Azji Wschodniej. Podróż składała się z czterech przystanków i obfitowała w smaki, kulturę, język a także turystyczne i historyczne ciekawostki.

Pierwszym przystankiem była prelekcja, którą przygotowali uczniowie z klasy 4 Technikum Turystycznego. Ubrani w stroje kojarzące się z kulturą Meksyku, Belgii Japonii, Francji, Włoch, Grecji oraz Niemiec – przybliżali informacje na temat danego kraju. Podczas każdego wystąpienia, towarzyszyła charakterystyczna dla danego regionu muzyka.

Drugi przystanek podróży obfitował w smaki prezentowanych krajów. Smakołyki zostały przygotowane przez uczniów z klasy 4 Technikum Gastronomicznego. Społeczność zgromadzona w auli szkolnej miała okazją skosztować m.in. SUSHI, CHURROS, GUACAMOLE z NACHOS, BRUSCHETTĘ, TZATZIKI i PITĘ, SAŁATKĘ GRECKĄ, SAŁATKĘ ZIEMNIACZANĄ oraz BELGIJSKIE PRALINKI.

Kolejnym przystankiem był konkurs pod hasłem “Show What You Know”, w którym uczniowie rozwiązywali zadania wykazując się znajomością języka angielskiego dotyczące flag poszczególnych państw, narodowości a także produktów i zasad zdrowego odżywiania się. Zwycięzcami, którzy zajęli miejsca na podium okazali się uczniowie z klasy 4TBG: Mikołaj Kossowski, Julia Błaszyk i Szymon Antoszkiewicz otrzymując dyplomy i nagrody.

Ostatnim przystankiem podróży była prelekcja gościa z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Śremie pani Danuty Selwet pod tytułem “Wybieraj Bezpieczną Żywność”.

Skip to content