Z życia ZSP Aktualności

W Wojskowych Zakładach Motoryzacyjnych w Poznaniu
21 października 2023

Uczniowie klasy 5 technikum samochodowego wzięli udział w wycieczce dydaktycznej do Wojskowych Zakładów Motoryzacyjnych w Poznaniu.

Wojskowe Zakłady Motoryzacyjne należą do Polskiej Grupy Zbrojeniowej i zajmują się obsługą, naprawą oraz modernizacją pojazdów gąsienicowych takich jak: czołg T72, czołg Leopard, pojazdy bojowe piechoty BWP.

 

Młodzi samochodziarze zapoznali się z procesem obsługi oraz naprawy czołgów T72 oraz Leopard 2, a ponadto poznali proces demontażu, naprawy i regeneracji części pojazdów gąsienicowych. Warto wspomnieć, że gotowe czołgi T72 i Leopard 2 testowane są na poligonie w Biedrusku.

Uczniowie zwiedzili także najnowszą halę, która wybudowana została specjalnie na potrzeby obsługi i naprawy czołgów konstrukcji amerykańskiej – Abrams. Ogromne wrażenie zrobiły potężne silniki o mocy 1500 koni mechanicznych, jak również hamownia silnikowa, gdzie testowane są wszystkie naprawiane i modyfikowane silniki.

Z młodzieżą spotkała się Pani Prezes Elżbieta Wawrzynkiewicz, która opowiedziała o przygotowaniach zakładu do przyjęcia amerykańskich czołgów Abrams i koreańskich K2 w celu ich obsługi i naprawy. Pani Prezes zachęcała naszych uczniów do nauki języków obcych oraz angażowania się w naukę zawodu oraz przedstawiła ofertę pracy w WZM w Poznaniu.

Na szczególną uwagę zasługuje serdeczne przyjęcie naszych uczniów przez pracowników WZM. Dziękujemy.

Skip to content