Z życia ZSP Aktualności

W trosce o zdrowie uczennic
19 grudnia 2015

Doktor nauk medycznych Michał Pawlak z Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu, ginekolog – położnik, spotkał się 16 grudnia w szkolnej auli z  uczennicami naszej szkoły.

Podczas wystąpienia ginekolog omówił powszechne schorzenia zdrowotne kobiet, które w dużej mierze dotykają młode dziewczęta. Antykoncepcja, profilaktyka raka szyjki macicy czy raka piersi, pierwsza wizyta w gabinecie ginekologicznym – to główne tematy poruszane przez lekarza. Podkreślił on również, jak ważne są badania przeprowadzane w specjalistycznych gabinetach lekarskich oraz kontrola zdrowia sposobami domowymi. Prelekcja zakończyła się dyskusją, podczas której doktor Pawlak odpowiadał na nurtujące dziewczęta pytania, a ich ilość świadczyła o dużym zainteresowaniu poruszanymi problemami. Odpowiedzi doświadczonego lekarza były rzeczowe, wyczerpujące i rozwiały wiele wątpliwości. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze, a w podziękowaniu za poświęcony czas wręczono panu Michałowi kwiaty.

Spotkania tego rodzaju dowodzą, że w naszej szkole dostarczamy uczniom nie tylko wiedzę zawodową i ogólnokształcącą, ale także troszczymy się o ich rozwój osobisty kształtując m. in.  świadomość zdrowotną.

Skip to content