Z życia ZSP Aktualności

W Odlewni Żeliwa
19 kwietnia 2024
Klasa I Technikum samochodowego, w czwartek 18.04.2024r. uczestniczyła w wycieczce do Odlewni Żeliwa w Śremie. Oddział Odlewni Żeliwa w naszym mieście jest kompleksem dwóch odlewni, które usytuowane są w jednym miejscu i w dwóch dużych obiektach. Aktualnie odlewnia współtworzy największą spółkę przemysłową wyspecjalizowaną w produkcji odlewów i odkuwek w Polsce.
Ze względów bezpieczeństwa młodzież przybywająca na terenie odlewni została podzielona na dwie grupy. Pierwsza grupa miała przyjemność zwiedzać poszczególne działy pod okiem Dyrektora Produkcji pana Jakuba Sobieraja, natomiast druga oprowadzana była przez Dyrektora ds. Zapewnienia Jakości – pana Macieja Wygralaka.

Podczas wycieczki uczniowie mieli okazję zobaczyć takie działy jak: Wytapialnię, Odlewnię Maszynową, Odlewnię Ręczną, Laboratorium Badawcze.
Największe wrażenie zrobiły piece odlewnicze (żeliwiak oraz piece indukcyjne) oraz ciekły metal zalewający formy odlewnicze.
Skip to content