Z życia ZSP Aktualności

W fabryce Bridgestone
10 listopada 2015

Uczniowie Technikum Pojazdów Samochodowych 10 listopada zwiedzili poznańskie zakłady Bridgestone – światowego lidera w produkcji opon do samochodów i samolotów.

Zapoznano ich się z procesem technologicznym od momentu wytwarzania mieszanek gumowych przez produkcję komponentów do ostatecznego uformowania opony. W poznańskiej fabryce, zajmującej powierzchnię 25 ha,  wytwarzane są opony w rozmiarach od 15 do 21 cali dla takich firm jak BMW, Mercedes czy Bentley.

Duże wrażenie zrobił na zwiedzających magazyn mieszczący blisko milion opon, w którym wszystkie prace wykonują automaty: manipulatory, automatyczne suwnice i wózki samojezdne.

Pracownicy wielkopolskiego oddziału Bridgestone, jednego z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych międzynarodowego koncernu, zachęcali młodzież do podjęcia pracy w ich firmie po ukończeniu nauki w technikum samochodowym.

 

Skip to content