Z życia ZSP Aktualności

Turyści poznają największe polskie miasta
16 grudnia 2017

W ramach zajęć praktycznych klasy Technikum Turystycznego odwiedziły największe polskie miasta – Warszawę i Wrocław. Plan wycieczek oraz przewodnictwo po najciekawszych miejscach tychże metropolii przygotowali uczniowie.

Klasa II TT 24 listopada udała się do stolicy. Kluczowym celem wycieczki były Międzynarodowe Targi Turystyczne, odbywające się w Pałacu Kultury i Nauki. Młodzi pasjonaci turystyki obejrzeli ciekawe ekspozycje biur podróży i turoperatorów oraz poznali bliżej kulturę i obyczaje innych krajów. Uczniowie zwiedzili również odbudowaną Starówkę, Krakowskie Przedmieście, spacerowali nad Wisłą i przy Stadionie Narodowym. Wycieczka rozpoczęła się i zakończyła w City Center – Avenida w Poznaniu. Nasi turyści podczas podróży testowali różne publiczne środki transportu tj. pociąg, warszawskie linie metra i szybka kolej miejska.

Nieprzeciętną architekturę Wrocławia poznali uczniowie klasy I TT, którzy wybrali się 13 grudnia do tego pięknego miasta pociągiem wraz z kolegami z klasy I Technikum Budowlanego. Poruszając się po mieście komunikacją zbiorową młodzież zwiedziła m. in. centrum informacji o wodzie – Hydropolis, katedrę oraz najwyższy polski apartamentowiec mieszkalny Sky Tower, mający 212 metrów wysokości. Panorama miasta z tarasu widokowego na 49. piętrze zapierała dech w piersiach. Naszych turystów zainteresowała też kolej gondolowa Polinka. Natomiast wrocławski rynek zachwycił ich urokliwymi kamienicami oraz magicznym klimatem Jarmarku Bożonarodzeniowego. 

Wycieczkowa forma zajęć praktycznych jest bardzo lubiana przez uczniów, ponieważ łączy praktykę z teorią, przyjemne z pożytecznym.

Skip to content