Z życia ZSP Aktualności

Turyści na lotnisku i w hotelu Andersia
23 lutego 2019

Klasy II i III Technikum Turystycznego w piątek 22 lutego br. realizowały zajęcia praktyczne w Poznaniu. Kluczowe dla zajęć były dwa elementy turystyczne: komunikacja międzynarodowa – wizyta na lotnisku Ławica w Poznaniu oraz funkcjonowanie wysokiej klasy hotelu –wizyta w hotelu Andersia w Poznaniu. 

Podczas wizyty na lotnisku uczniowie kompleksowo zostali zapoznani z poszczególnymi etapami odprawy pasażerów, którą sami przeszli, a także mieli okazję zajrzeć w miejsca gdzie zwykły pasażer nigdy nie ma wstępu – np:. do hali sortowania bagaży. Młodzi adepci turystyki spotkali się również ze Strażą Graniczną, która zaprezentowała zasady dbania o bezpieczeństwo lotów, min. zaprezentowano robota służącego do  neutralizacji zagrożeń w postaci np:. pozostawionego bagażu.

Drugim elementem wycieczki była wizyta w wysokiej klasy 4- gwiazdkowym Hotelu Andersia, który usytuowany jest w centrum Poznania. Manager hotelu zaprezentował młodzieży min. apartamenty do wynajęcia na 9 piętrze, strefy wypoczynku,  pokoje różnych klas na niższych kondygnacjach, strefę SPA z basenem, liczne sale konferencyjne do wynajęcia oraz restaurację hotelową. Hotel zrobił na wszystkich duże wrażenie.

Młodzi turyści zobaczyli w praktyce to, co poznawali w teorii, a także zaznajomili się z wieloma nowymi elementami dotyczącymi obsługi masowego ruchu turystycznego.

Skip to content