Z życia ZSP Aktualności

Turniej “Złota Kielnia”
13 stycznia 2024

Każdego roku uczniowie naszej szkoły biorą udział w zawodach w ramach Turnieju Budowlanego “Złota Kielnia”. w tym roku zawody okręgowe 52 edycji Turnieju odbyły się 5 stycznia 2024 roku w Zespole Szkół Budowlano-Drzewnych w Poznaniu. Turniej ten dedykowany jest dla najlepszych uczniów szkół  branżowych I stopnia województwa wielkopolskiego, zachodniopomorskiego i lubuskiego, należących do zachodniego okręgu.

Uczestnicy turnieju  rozwiązywali najpierw test składający się z 40 pytań, a następnie zgłębiali zadanie problemowe w swoim zawodzie.

W konkursie wzięło udział 4 uczniów naszej szkoły:

Paweł Tomczyk z klasy 3A w zawodzie  monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

Paweł Jakubiak i Adam Kłosowski z klasy 3G w zawodzie monter sieci i instalacji sanitarnych

Ksawier Duszyński z klasy 3G w zawodzie murarz-tynkarz

W tej edycji Turnieju wzięło udział więcej adeptów sztuki budowlanej w porównaniu do roku ubiegłego, co świadczy o wzroście zainteresowania zawodami budowlanymi. Wyniki podano dla uczestników z całej Polski.          

Tym razem niestety nikomu nie udało się zakwalifikować do Finału, miejmy nadzieję, że w następnym roku będzie lepiej.

Pomimo to dziękujemy naszym chłopakom i życzymy im dalszych sukcesów.

Skip to content