Turniej Motoryzacyjny
14 kwietnia 2024
Wracamy po kilku latach znów na szczyt. Corocznie reprezentacja szkoły startuje w Ogólnopolskim Turnieju Motoryzacyjnym i wielokrotnie już zwyciężała. W tym roku zespół w składzie: Cezary Jurga, Mikołaj Krawczyk i Jan Pazgrat, pokonał reprezentacje pozostałych szkół w eliminacjach powiatowych. Zawodnicy musieli wykazać się wiedzą teoretyczną z zakresu przepisów ruchu drogowego, umiejętnością udzielania pierwszej pomocy oraz sprawnością w prowadzeniu motocykla i samochodu po wyznaczonym torze.
Ponadto w  klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Cezary Jurga.
Zawody przygotowała  Komenda Powiatowa Policji w Śremie  przy współpracy z  z firmą Totem.
Zwyciężając, nasza drużyna zakwalifikowała się do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w 28 maja w Pile.
Będziemy trzymać kciuki, a uczniowie  mają jeszcze  trochę czasu na dalsze doskonalenie  poszczególnych konkurencji.