Z życia ZSP Aktualności

Telewizja od kuchni
22 października 2019

W październiku prawie setka uczniów  wybrała się na dwie wycieczki  do Warszawy, których głównym celem był udział w nagraniu programów i poznanie studia  nagraniowego.

Pierwsza grupa, 52 uczniów, zdecydowała się na jednodniową wycieczkę 10 października.  Uczestniczyli oni w nagraniu programu „Twoja twarz brzmi znajomo”. Kilka godzin nagraniowych minęło bardzo szybko i jednocześnie uczniom sprawiło wiele frajdy. Rozbudziło zmysły muzyczne tak, że nim wybrali się w drogę powrotną, potańczyli przed studiem. Skorzystali też z chwili spotkania bezpośrednio z uczestnikami i jury. W doskonałych humorach wrócili późną nocą do Śremu.

Druga grupa, 44 uczniów spędziła w Warszawie 2 dni 17-18 października. W czwartek byli na widowni nagrania trzech odcinków programu „Milionerzy”. Wieczorem, po „zaokrętowaniu się”  na nocleg w hostelu w samym centrum stolicy, wykorzystali lokalizację by zwiedzić Warszawę nocą.  A ta, z oświetlonymi budynkami, robiła wrażenie. Pałac Kultury i Nauki zmuszał do mocnego zadzierania głowy, żeby zobaczyć go w całości. Nie zabrakło też wizyty w „Złotych Tarasach”. Celem drugiego dnia wycieczki było zwiedzanie śródmieścia. Z okiem autobusu zobaczyli PGE Narodowy, a potem już spacerem powędrowali od Starego Rynku do Parku Saskiego. A na trasie:  Barbakan, Syrenka Warszawska, katedra św. Jana Chrzciciela, Zamek Królewski z Arkadami Kubickiego z jednej strony i Kolumną Zygmunta na Placu Zamkowych z drugiej, Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście  z licznymi pomnikami i Pałacem Prezydenckim. Na koniec przy Grobie Nieznanego Żołnierza obserwowali zmianę warty oraz niespodziewaną uroczystość – złożenie wieńców przez kilku ambasadorów, zarówno z Europy, jak i spoza. Uczniowie słuchali, aby odpowiedzieć na pytania dotyczące znajomości zwiedzanej Warszawy, z którymi dobrze sobie poradzili (jaki pomnik stoi przez Pałacem Prezydenckim?, Kto to był Stefan Starzyński?, Kto jest pochowany  w kryptach Katedry Warszawskiej itp…)

Dla wszystkich uczestników  nieodzownym punktem w drodze powrotnej był oczywiście McDonalds.

Skip to content