Z życia ZSP Aktualności

Szkolenia w Technikum Budowlanym
8 listopada 2018

W ramach przedmiotu działalność gospodarcza w budownictwie, odbyły się szkoleniowe spotkania klasy 4TB z przedstawicielami instytucji związanych z podejmowaniem działalności gospodarczej. Pierwsze spotkanie zostało przeprowadzone przez Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości w Śremie w dniu 24 października 2018 roku.

Pani Milena Filipowska  przedstawiła przyszłym absolwentom informacje dotyczące sytuacji na lokalnym rynku pracy, w tym na temat dużego zapotrzebowania na usługi budowlane, o czynnościach umożliwiających założenie firmy remontowo-budowlanej oraz sposobach wspierania młodych osób rozpoczynających własną działalność gospodarczą. Podczas wykonywania zadania w grupach uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i umiejętnością pracy w zespole.

Z kolei dnia 7 listopada 2018r. miało miejsce spotkanie uczniów tej samej klasy z pracownikiem ZUS – panią Małgorzatą Pawlak, która przybliżyła młodzieży temat dotyczący składek płaconych przez przedsiębiorców do ZUS oraz zarejestrowała przyszłych absolwentów na Platformie Usług Elektronicznych (PUE).

Uzyskane  informacje mogą się przydać absolwentom Technikum Budowlanego  już wkrótce.

Skip to content