Sukcesy żużlowe ucznia ZSP Bartosza Smektały
19 maja 2016

Nowy sezon żużlowy przyniósł kolejne sukcesy uczniowi klasy II technikum samochodowego Bartoszowi Smektale reprezentującemu leszczyńską Unię.

W półfinałach Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów w Lublanie (Słowenia) Bartek był trzeci za Nicki Skorją ze Słowenii i Siergiejem Łogaczowem z Rosji i awansował do finałów, które odbędą się we wrześniu we francuskim Lamothe-Landerron.

Nasz uczeń godnie reprezentował Polskę również w  międzynarodowych zawodach w Pradze i Pardubicach – wygrał większość wyścigów i był bliski zdobycia kompletu punktów.

Podczas zawodów Zaplecza Kadry Juniorów rozgrywanych w  Częstochowie „Bezbłędny Bartosz Smektała” nie dał szans rywalom wygrywając wszystkie biegi.

Defekt motocykla w ostatnim biegu zawodów odbywających się w Pile nie przeszkodził naszemu mistrzowi w znalezieniu się na trzecim stopniu podium.

Bartek wkrótce będzie startował w Finałach Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów, awans zapewnił sobie zajmując III miejsce podczas eliminacji krajowych w Gdańsku.

Społeczność naszej szkoły życzy Bartkowi kolejnych udanych startów na żużlowych torach!!!