Z życia ZSP Aktualności

Sukces w Konkursie wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim
27 maja 2019

15 maja 2019 r. w Multikinie w Poznaniu odbyła się Gala podsumowująca XI edycję “Konkursu wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim: Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej”. Nasi uczniowie od lat uczestniczą w konkursowych zmaganiach. W tym roku wszyscy nasi reprezentanci uzyskali wysokie wyniki punktowe, a dwie uczennice znalazły się na podium: Julia Kaczan z klasy II TGF zajęła II miejsce, a Wiktoria Wróblewska z klasy 1 TFT miejsce III.

Droga do sukcesu była trudna i długa. W grudniu 2018 r. odbyły się szkolne eliminacje, które wyłoniły finałową piątkę najlepszych. Oprócz Julii i Wiktorii znaleźli się w niej: Filip Osiński z klasy 3 TBS oraz Szymon Maćkowiak i Patryk Jurga z klasy 1 TB.

Rywalizacja była duża: w etapie szkolnym w całej Wielkopolsce udział wzięło 1549 uczniów, do finału zakwalifikowało się 496 uczniów, w tym 305 ze szkół podstawowych, 97 z klas trzecich gimnazjalnych i 94 ze szkół średnich. Ogółem w finale rywalizowało 91 Szkół Podstawowych, 41 klas trzecich gimnazjów oraz 32 szkoły średnie.

Podczas Gali 15 maja nagrodzono 57 laureatów, najwięcej, bo 32 ze szkół podstawowych, 10 z klas III gimnazjalnych i 15 uczniów szkół średnich. Nagrody- pamiątkowe monety okolicznościowe, ufundowane przez NBP wręczała pani Izabela Pietrzak, natomiast książki ufundowane przez IPN oraz Urząd Marszałkowski w Poznaniu wręczali laureatom m.in.: pani Ewa Superczyńska, pan Wincenty Wierzejewski i pan Czesław Kruczek.

Dodatkową atrakcją dla wszystkich uczestników Gali była projekcja filmu: ” Chłopiec z burzy”.

Julia i Wiktoria obok uczniów śremskiego LO i poznańskich szkół średnich wykazały się największą wiedzą dając nam powód do dumy. Dzięki takim młodym ludziom pamięć o patronach naszej szkoły- Powstańcach Wielkopolskich trwa i trwać będzie.

Skip to content