Z życia ZSP Aktualności

Spotkanie pokoleń Potomków Powstańców Wielkopolskich
16 lutego 2018

6 lutego odbyło się, po raz kolejny w naszej szkole, Spotkanie Pokoleń Potomków Powstańców Wielkopolskich.  Wraz z Towarzystwem Miłośników Ziemi Śremskiej mieliśmy zaszczyt być jego współorganizatorami  i gościć osoby, którym bliska jest pamięć o bohaterach zrywu Wielkopolan. Na auli zebrali się przedstawiciele władz samorządowych, organizacji kombatanckich, członkowie rodzin powstańców i inni zaproszeni goście. Bohaterem tegorocznego spotkania był  Tomasz Szubert, uczestnik powstania,  żołnierz Armii Krajowej i więzień niemieckich obozów koncentracyjnych. Interesujące jest, że informacje i  fotografie  na temat  Tomasza Szuberta dotarły do nas za pośrednictwem pana Wojciech Szuberta, nauczyciela naszej szkoły i wnuka Tomasza.  

Uczniowie klasy IV TBFS przygotowali oprawę artystyczną spotkania – montaż pt. „Wspomnienia”, w którym wykorzystano relacje świadków wydarzeń z grudnia 1918 roku.

Za rok, spotkanie będzie miało szczególny wymiar, ponieważ obchodzić będziemy setną rocznicę odzyskania niepodległości i walki Wielkopolan o przynależność do odrodzonej Rzeczypospolitej.

Skip to content