Z życia ZSP Aktualności

„Sportowy świąteczny grudzień w ZSP”
20 grudnia 2023

Grudzień w naszej szkole obfitował w wydarzenia o różnym charakterze. Jednymi z istotniejszych były dwie imprezy sportowe:

    • Mistrzostwa ZSP w Piłce Nożnej – 14 grudnia 2023
    • Świąteczny Turniej w Piłce Siatkowej -19 grudnia 2023.

Mistrzostwa ZSP Śrem w piłce nożnej  zrealizowano na  obiekcie Football Park Rehau Śrem i trwały one przez wiele piątkowych godzin. Do rywalizacji zgłosiło się 19 męskich drużyn reprezentujących poszczególne klasy. Jak na mistrzostwa przystało wszystko odbywało się w iście  profesjonalnym charakterze. Drużyny rozgrywały mecze w 4 grupach, których losowanie odbyło się kilka dni wcześniej. W każdej grupie 10  meczy, ćwierćfinał, półfinał i Finał.  Sędziami byli gościnnie czołowi zawodnicy z  klubu „Warta” Śrem:  Aluu Johnsan i Lucky Ogbonna pochodzący z Nigerii, których zaprosił Pan Dominik Sworowski.

Mistrzami Szkoły został drużyna klasy 3C wygrywając finałowy mecz z klasą 4TB.

Nagrody dla najlepszych ufundowała firma Leopol Meble Polska, której przedstawiciel  przybył na  uroczystość zamknięcia mistrzostw.

Druga sportowa impreza to świąteczny szkolny turniej piłki siatkowej w dniu 19 grudnia. Tym razem mecze rozgrywano na szkolnej sali sportowej, a uczestniczyło w nich 12 zespołów: 3 dziewcząt i 9 chłopców. Mecze były bardzo zacięte, a zawodnicy walczyli o każdą piłkę. W pierwszej grupie odbyły się mecze  dziewczyn.  Zwycięzcą została drużyna klasy 3TT, przed  5GTp, i 3TGF.

Po przerwie odbyły się rozgrywki drużyn męskich.  Wśród nich na podium stanęły zespoły klas:  IV TB- I miejsce,  IITB – II miejsce, 5TBp – III miejsce. Nagrody ufundowała Rada Rodziców ZSP. 

Pomysłodawcami i organizatorami zawodów byli nauczyciele wychowania fizycznego.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy sportowej walki i dziękujemy za uczestnictw.

Skip to content