Śladami wieszcza
5 kwietnia 2017

Wielkopolskie losy Adama Mickiewicza zainspirowały uczniów klasy 3 Technikum Turystycznego, Gastronomicznego i Budowlanego do wizyty w Śmiełowie (04.04.2017).

O pobycie wieszcza w Wielkopolsce w kontekście jego życia i twórczości opowiedziała uczniom w przystępny sposób pani przewodnik Muzeum Adama Mickiewicza, prezentując tematyczne ekspozycje. Uczniowie podziwiali także zgromadzone w śmiełowskim pałacu meble w stylu biedermeier oraz przykłady europejskiego malarstwa romantycznego.

Klasycystyczny pałac Gorzeńskich, w którym mieści się muzeum, wkomponowany w malownicze tereny Żerkowsko – Czeszewskiego Parku Krajobrazowego zwanego Szwajcarią Żerkowską, zrobił na uczniach wrażenie. Spacer po Parku Śmiełowskim, którego dawnymi ścieżkami przechadzał się z pewnością sam Mickiewicz, zakończył niecodzienną lekcję języka polskiego.

W drodze powrotnej uczestnicy wycieczki  podziwiali walory przyrodnicze ziemi wielkopolskiej, również podczas przeprawy promem przez Wartę.