Z życia ZSP Aktualności

“Przekażmy sobie znak pokoju”
4 stycznia 2024

Ostatnie dni nauki w starym roku upłynęły nam w miłej i radosnej atmosferze. Klasy wraz z wychowawcami integrowały się podczas spotkań wigilijnych, były rozmowy, smakołyki oraz prezenty.

Ten wyjątkowy dla wszystkich czas obchodziliśmy pod hasłem „Przekażmy sobie znak pokoju”. Takie przesłanie przyświecało także autorom spektaklu świątecznego wystawionego w szkolnej auli 22 grudnia. Twórcami współczesnej historii, nawiązującej do losów biblijnych postaci Maryi i Józefa, byli uczniowie klasy 3 D branżowej szkoły I stopnia, którzy wraz z nauczycielami koordynującymi to przedstawienie chcieli przybliżyć szkolnej społeczności tajemnicę Świąt Bożego Narodzenia i uczulić na los drugiego człowieka, nie tylko w tym szczególnym czasie. Spektakl tematycznie doskonale uzupełniały współczesne oraz tradycyjne kolędy wykonane przepiękne przez szkolny zespół muzyczny, który umilił także przedświąteczne spotkanie wszystkich pracowników szkoły i ich dzieci oraz emerytów, które odbyło się  21 grudnia.

Mamy nadzieję, że magia świąt pozostanie z nami na długo, a pokój między ludźmi nie będzie tylko świątecznym hasłem.

Życzymy wszystkim spełnienia w życiu osobistym i zawodowym w Nowym Roku.

Skip to content