Z życia ZSP Aktualności

“Przedsiębiorczy absolwent na rynku pracy”
29 marca 2018

Pod takim hasłem odbyło się 27 marca 2018 roku spotkanie, w którym uczestniczyli uczniowie klas kończących szkołę. Współorganizatorami zajęć były takie instytucje jak Młodzieżowe Centrum Kariery OHP Śrem, Powiatowy Urząd Pracy w Śremie oraz Państwowa Inspekcja Pracy.

Młodzież dowiedziała się z jakiego rodzaju wsparcia ze strony PUP może skorzystać i jak efektywnie wejść na rynek pracy. Swoją ofertę przedstawiło też MCK, przeprowadzając jednocześnie konkurs z nagrodami dla zwycięzców. Przedstawicielki PIP zwróciły uwagę na najistotniejsze kwestie z zakresu praw pracowniczych. Młodzi ludzie mający już doświadczenie w różnych formach aktywności zawodowej wykazali się sporą wiedzą w tej dziedzinie.

Zdobyte przez uczniów informacje z pewnością przyczynią się do świadomego i satysfakcjonującego startu w dorosłe życie zawodowe.

 

mmm

Skip to content