Z życia ZSP Aktualności

Praktyczna lekcja w SOLARISie
5 listopada 2016

Nasi uczniowie z klasy II Technikum Samochodowego 2 listopada poznawali tajniki budowy autobusów Solaris w zakładach w Bolechowie. Była to praktyczna lekcja o nowoczesnych silnikach o napędzie elektrycznym, być może przyszłość śremskiej komunikacji.

Solaris to jeden z największych producentów autobusów w Europie, a zakład w Bolechowie – jeden z kilku zakładów tej marki w Wielkopolsce – to nowoczesna montownia końcowego etapu produkcji. Tam nasi uczniowie poznali konstrukcję oraz technologię produkcji autobusów niskopodłogowych przeznaczonych do komunikacji miejskich. Największe zainteresowanie wzbudziły autobusy z napędem hybrydowym i elektrycznym. Właśnie takie pojazdy będą jeździły po naszych miastach w najbliższej przyszłości.

Wyjazdy do czołowych producentów branży motoryzacyjnej to dla młodzieży atrakcyjna forma nauki, a dla firmy możliwość zaprezentowania zakładu i pozyskania w przyszłości wysokiej klasy specjalistów – absolwentów technikum samochodowego.

Kolejne wycieczki już niedługo do fabryki silników VW w Polkowicach i światowego lidera produkcji opon Bridgeston w Poznaniu.

Skip to content