Z życia ZSP Aktualności

„Podaruj sobie życie – to najcenniejszy prezent”
29 października 2023

Pod tym hasłem odbyło się w środę 25 października spotkanie w auli Zespołu Szkół Politechnicznych w Śremie – w ramach kampanii promującej profilaktykę raka piersi.

W spotkaniu uczestniczyły zaproszone panie z Towarzystwa Śremskich Amazonek: pani Prezes – Anna Kazimierska i pani Aleksandra Ratajczak oraz przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Śremie – pani Danuta Selwet.

Zaproszeni goście przedstawili tematykę nowotworu piersi omawiając m.in. przyczyny, objawy, leczenie, działania profilaktyczne oraz zagrożenia ze strony tego nowotworu. Społeczność szkolna biorąca udział w prelekcji miała doskonałą okazję, aby uzyskać wiele cennych informacji oraz wykonać ćwiczenia na fantomie. W leczeniu nowotworu piersi bardzo ważne jest jego wczesne rozpoznanie, które można wykonać poprzez samobadanie piersi. To pierwszy, ale jakże istotny krok w profilaktyce. Te cenne wskazówki, w ramach profilaktyki poprzez samobadanie oraz poznanie czynników ryzyka jakie mogą przyczyniać się do rozwoju nowotworu piersi, uczniowie zdobyli w trakcie spotkania z naszymi gośćmi.

Tego dnia społeczność szkolna zaakcentowała profilaktykę raka piersi różowym elementem garderoby oraz różową wstążeczką.

Na koniec tej jakże cennej lekcji – na ręce pani Prezes – Anny Kazimierskiej wręczono podziękowanie w imieniu Dyrekcji szkoły i społeczności szkolnej – za zaangażowanie w działania prozdrowotne z okazji 25–lecia Towarzystwa Śremskich Amazonek.

Skip to content