Z życia ZSP Aktualności

“Bo pieśń rodzi i pieśń wskrzesza…”
10 listopada 2016

W środę 9 listopada Zespół Szkół Politechnicznych był  gospodarzem Powiatowego Konkursu Pieśni Patriotycznej Powiatu Śremskiego.

W konkursie wzięło udział 16 szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, w tym 14 solistów oraz 11 zespołów muzycznych.

Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się wyśmienicie, a najmłodsi podbili serca widowni. Naszą szkołę reprezentowały: Karolina Meyer z klasy 4TT oraz Daria Dryer z klasy 1we. Dziewczyny zaprezentowały się świetnie i wyśpiewały III miejsce – Daria Dryer oraz wyróżnienie – Karolina Meyer. Do konkursu przygotowywały się pod kierunkiem pani Marty Byrtek.

Konkurs zorganizowało Towarzystwo Miłośników Ziemi Śremskiej, Stowarzyszenie Śpiewackie im. St. Moniuszki, Starostwo Powiatowe w Śremie, Urząd Miejski w Śremie, Śremski Ośrodek Kultury oraz SP 4 im. M. Konopnickiej w Śremie.

Uczestnicy konkursu w swoich utworach oddali hołd wszystkim tym, którzy walczyli za naszą wolną ojczyznę.

Więcej zdjęć na Facebooku oraz http://srem.naszemiasto.pl/…/srem-festiwal-piosenki…

Skip to content