Z życia ZSP Aktualności

“PASTELOWE DUSZE” w Kórniku
19 października 2023

Grupa uczniów z różnych typów klas wykazująca zainteresowanie sztuką, przyrodą oraz artystycznie funkcjonująca w ZSP jako PASTELOWE DUSZE wybrała się 18 października 2023 roku na wycieczkę do Kórnika. Celem wyjazdu było podziwianie motywów i znalezienie inspiracji malarskich w jesiennej scenerii turystycznego miasta.

Motywem przewodnim była przyroda, przeplatająca się z historią tej znanej wielkopolskiej miejscowości.

Młodzi artyści zwiedzanie rozpoczęli od pomnika i Promenady poetki Wisławy Szymborskiej – polskiej Noblistki z Kórnika. Jej sentencje i poezja towarzyszyły młodzieży podczas całej wycieczki. Promenada pięknie poprowadzona brzegami Jeziora Kórnickiego z piętrowym molem, fontannami, w połączeniu ze słoneczną pogodą to znakomite wrażenia artystyczne.

Młodzież odwiedziła również Arboretum gdzie egzotyczna roślinność na tle bryły zabytkowego zamku Zamojskich oraz liczne drzewostany rozmieszczone w parku typu angielskiego okazały się świetnym motywem malarskim.

Promenada kończy się spektakularnym, jednym z największych i najdroższych w Polsce mostem wiszącym. Widok z niego na jezioro i zamek wywołuje niezapomniane wrażenie.

Młodzież już planuje następne eskapady.

Skip to content