Z życia ZSP Aktualności

Pamiętamy o Żołnierzach Wyklętych
2 marca 2018

II Powiatowy Konkurs Rotmistrz Witold Pilecki – bohater niezwyciężony” odbył się 27 lutego 2018 w ZSE w Śremie. Przygotowywały się do niego dwuosobowe reprezentacje uczniów z każdej szkoły. W konkursowych zmaganiach udział wzięło sześć szkół. Uczennice ZSP Daria Domaniecka i Magdalena Matuszczak z klasy 1 TST, by opanować materiał wymagany konkursowym regulaminem  poświęciły czas wypoczynku w ferie zimowe.

Konkurs składał się z dwóch części: testu wiedzy o rotmistrzu i prezentacji mającej wykazać bohaterstwo Pileckiego w wybranym przez uczniów jednym okresie jego życia. Dziewczyny z naszej drużyny wykazały się dużą wiedzą, uzyskując po pierwszym etapie II lokatę punktową, natomiast po omówieniu prezentacji ostatecznie zajęły miejsce III. Uroczysta gala podsumowująca konkurs z wręczeniem nagród odbyła się w czwartek 1 marca w Katolickim Centrum Edukacji i Kultury w dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tego wieczoru pani dyrektor Wisława Frydryszak i obie nagrodzone uczennice miały też możliwość obejrzeć sztukę o rotmistrzu Witoldzie Pileckim – żołnierzu Armii Krajowej, więźniu obozu KL Auschwitz.

W godzinach porannych 1 marca spektakl ten obejrzeli również uczniowie naszej szkoły.

Gratulujemy!

Skip to content