Okiem obiektywu
6 grudnia 2015

Fotografowanie to doskonały sposób na samorealizację, o czym przekonują nas prace uczniów naszej szkoły pasjonujących się podglądaniem świata przez obiektyw aparatu i uwiecznianiem jego piękna.

Niesamowite zdjęcia przyrody na konkurs fotograficzny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych pt. ,,Okiem obiektywu zobaczyć raj” wykonały Żaneta Lipska z klasy III Technikum Turystycznego oraz Paulina Laskowska z klasy III Technikum Budowlanego. W piątek 4 grudnia w kinoteatrze SŁONKO nagrodzono jego uczestników. Dumą napawa nas fakt, że jego zwycięzcą została Żaneta Lipska, a Paulina Laskowska otrzymała wyróżnienie. Dziewczyny dostały bardzo wartościowe nagrody: statyw, obiektyw oraz profesjonalną torbę fotograficzną. Goście mogli podziwiać prace laureatów umieszczone na ścianach kinoteatru.

Konkurs ten był jednym z elementów projektu “Ekologiczny Rytm Miasta Śrem” Śremskiego Ośrodka Kultury, w którego realizację się włączyliśmy. Od organizatorów otrzymaliśmy drzewko, które posadziliśmy już na szkolnym terenie zieleni.

Żaneta Lipska nie po raz pierwszy wykazała się nieprzeciętnym zmysłem artystycznym. Niedawno wzięła udział w konkursie Wielkopolskiego Centrum Onkologii, na który wykonała fotografię pt. “Nieodwracalna nieświadomość”. Autorka okiem obiektywu chciała uchwycić nie tylko kobiece piękno, delikatność i kruchość. Jej praca to dojrzały głos w sprawie profilaktycznego samobadania piersi, które może wielu kobietom zaoszczędzić cierpienia.

Zdjęcia naszych uczennic zachwycają niebanalnym ujęciem motywów. Przekonajcie się sami oglądając galerię ich prac.

“OKIEM OBIEKTYWU ZOBACZYĆ RAJ”

ŻANETA LIPSKA – KLASA III TT

PAULINA LASKOWSKA – KLASA III TB