Z życia ZSP Aktualności

Obcowanie z kulturą
5 marca 2017

Uczniowie naszej szkoły chętnie obcują z kulturą, zarówno podczas zajęć lekcyjnych jak i pozalekcyjnych.

W czwartek 1 marca w II klasie Technikum Gastronomicznego odbyła się nietypowa lekcja wiedzy o kulturze. Uczniowie po przeprowadzonych wcześniej zajęciach o kulturze orientu przygotowali i zaprezentowali w formie wystawy plastycznej wykonane przez siebie prace inspirowane kulturą Dalekiego i Bliskiego Wschodu. Niektóre wymagały nie tylko talentu plastycznego, ale też precyzji i czasu na ich wykonanie. Szczególne wrażenie zrobiła wielkich rozmiarów podobizna gejszy wyklejona na bristolu z użyciem jedwabnych tkanin oraz drzewko kwitnącej wiśni ulepione z gliny i ozdobione bibułą. Każdy, kto przygotował pracę, prezentował ją kolegom w formie kilkuminutowej prelekcji. Młodzi twórcy dzięki temu projektowi, wykazali się kreatywnością, inwencją i dużym zaangażowaniem. To cieszy!!!

Cieszy również duże zainteresowanie spotkaniami w Szkolnym Klubie Filmowym. Uczniowska publiczność 4 marca tym razem miała okazję podziwiać wspaniałe komediowe kreacje J. Lemmona i T. Curtisa oraz zjawiskowej Marilyn Monroe w obrazie B. Wildera z 1958 r. pt. „Pół żartem, pół serio”. Jak się okazało, ten film się nie zestarzał i bawi też młode pokolenie widzów. Porcja śmiechu, jakiej dostarczył uczestnikom pokazu, na pewno starczyła na cały weekend. Kolejna projekcja w piątek 9 kwietnia, jak zawsze o 15.15 w sali A.

Skip to content