Z życia ZSP Aktualności

Obchody Święta Niepodległości
11 listopada 2016

Przygotowania do Święta w naszej szkole rozpoczęły się już z końcem października, a zaangażowało się w nie wyjątkowo wielu uczniów. W dniu 10 listopada obchody Święta Niepodległości zainicjował montaż słowno – muzyczny, który w szkolnej auli obejrzeli i wysłuchali  uczniowie kilkunastu klas. W inscenizacji wykorzystano teksty źródłowe z XVI wieku i początków XX wieku oraz piosenki barda Solidarności Jacka Kaczmarskiego. Widowisko zostało przygotowane przez: koleżanki i kolegów z klasy III TBFS, zespół muzyczny z klasy II TBS, Karolinę Meyer z klasy IV TT oraz Weronikę Marciniak z klasy I TG i Darię Dryer z klasy I we.

Ale na tym nie poprzestaliśmy…

W południe 10 listopada ponad stu (a dokładnie 124) uczniów wraz z rówieśnikami z innych śremskich szkół w równym szyku zatańczyło poloneza na śremskim rynku. Korowód kilkuset tańczących w takt muzyki z “Pana Tadeusza” robił niesamowite wrażenie. Uczniowie naszej szkoły przygotowywali się do tego wydarzenia pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego podczas porannych dużych przerw.

Natomiast w pracowni gastronomicznej, aby tradycji stało się zadość, uczniowie z klasy 3. Technikum Gastronomicznego wypiekali rogale, by 11 listopada, jak co roku, poczęstować mieszkańców na śremskim rynku. W pracowni roznosił się cudowny zapach.

Skip to content