Z życia ZSP Aktualności

Nowy rok szkolny rozpoczęty
5 września 2023

W słoneczne poniedziałkowe przedpołudnie, społeczność Zespołu Szkół Politechnicznych w Śremie, spotkała się na Inauguracji Nowego Roku Szkolnego 2023/2024.

W tym uroczystym dniu naszą szkołę zaszczycili swą obecnością goście, m.in. wicestarosta śremski, pan Piotr Ruta, a także przedstawiciel firmy Leopol Meble, nauczyciel zawodu pan Tomasz Minko oraz przewodnicząca Rady Rodziców pani Justyna Marciniak.

Wszystkich gości, nauczycieli i przede wszystkim blisko 1100 uczniów powitała dyrektor szkoły – pani  Wisława Frydryszak. Pani dyrektor uroczyście otworzyła nowy rok szkolny, skierowała do uczniów, szczególnie klas pierwszych, słowa życzliwości, optymizmu na ten nowy rok szkolny oraz wyraziła  nadzieję na dobrą współpracę. Wicestarosta śremski pan Piotr Ruta pogratulował uczniom klas pierwszych dobrego wyboru szkoły oraz życzył nauczycielom i uczniom zapału na cały rok szkolny.

Pomimo iż rok szkolny rozpoczął się 4 września,  nie zabrakło również upamiętnienia minutą ciszy, rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej.

W radosny nastrój nowego roku szkolnego wprowadził wszystkich szkolny zespół muzyczny wykonując utwór „Złoto” Mrozu.

W tym roku szkolnym, w murach naszej szkoły uczyć się będzie blisko 1100 uczniów w 43 klasach w 5 zawodach na poziomie technikum oraz 29 zawodach na poziomie szkoły branżowej I stopnia.

Po uroczystości uczniowie spotkali się w klasach ze swoimi wychowawcami.

 

Skip to content