Z życia ZSP Aktualności

“Nauka i zdrowie – czyli jak połączyć przyjemne z pożytecznym”
30 września 2023
We wtorek – 26 września 2023 r. – grupa uczniów z klas trzecich i czwartych technikum wraz z opiekunami miała okazję obejrzeć jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów roku pt.: “Oppenheimer”. Reżyser – Christopher Nolan tym razem pokusił się o stworzenie filmu biograficznego, którego scenariusz oparty został na nagrodzonej Pulitzerem książce “Amerykański Prometeusz. Triumf i tragedia Roberta Oppenheimera” Kaia Birda i Martina J. Sherwina. Główny bohater filmu, Robert Oppenheimer, to słynny fizyk i zarazem czołowa postać sławnego i owianego grozą Projektu Manhattan, który doprowadził do stworzenia bomby atomowej podczas drugiej wojny światowej. Robert Oppenheimer współpracował m.in. ze światowej sławy matematykiem i fizykiem – Albertem Einsteinem. Film porusza nie tylko wątki naukowe i polityczne, lecz także filozoficzne i egzystencjalne.
Zaraz po filmie reżysera, który tworzy kino pełne epickiego rozmachu nadszedł czas aby uczniowie spróbowali swoich sił w parku linowym Pyrland w Poznaniu. Na uczestników czekało wiele atrakcji, w trakcie których mogli sprawdzić swoją kondycję fizyczną oraz pokonać własne słabości. 
Wycieczka ta była doskonałą okazją aby przypomnieć i utrwalić wybrane zagadnienia z fizyki jak również  zintegrować się podczas linowej wspinaczki.
Skip to content