Z życia ZSP Aktualności

Najważniejszy polski “Miś” w szkolnym DKF-ie
18 grudnia 2018

Szkolny Klub Filmowy w ubiegły piątek zaprosił na ostatnia w tym roku projekcję. Grudzień to miesiąc szczególny – wiadomo – Święta Bożego Narodzenia. Ale to też kolejna rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Film zaprezentowany tym razem łączył oba te wątki – wolnościowy i świąteczny. “Miś” S. Barei to kultowy obraz pokazujący absurdy PRL-u, a jednocześnie zapowiadający nieuchronne zmiany, bo powstał w 1980 roku. Mimo upływu czasu wciąż bawi, a teksty napisane przez S. Tyma na stałe weszły do polszczyzny.
Młoda publiczność z zaciekawieniem śledziła intrygę i żywiołowo reagowała na komiczne sytuacje.

Kolejne projekcje w DKF w styczniu (Maraton Filmowy w poniedziałek w drugim tygodniu ferii).
Zapraszam!

Skip to content