Z życia ZSP Aktualności

Najnowsza ciężarówka Renault w ZSP
23 września 2020

Uczniowie klas technikum samochodowego w ramach przedmiotów zawodowych, poznali najnowszą ciężarówkę firmy Renault testowaną aktualnie w Polsce. Ten nowoczesny ciągnik siodłowy 22 września br. zaprezentowali kierowcy zrzeszeni we współpracującym z naszą placówką, Stowarzyszeniu Pracowników i Sympatyków PEKAES.

Zaprezentowany na szkolnym boisku (przy warsztatach szkolnych) ciągnik siodłowy Renault to prawdziwe cacko. Przy ładunku 10 ton, mocy silnika 440KM spala zaledwie 19,7 litra oleju napędowego na 100 km. Te i inne dane techniczne oraz informacje związane z obsługą i prowadzeniem ciężarówki przekazali uczniom członkowie stowarzyszenia.

Pasjonaci motoryzacji i mechaniki mogli z bliska obejrzeć to cudeńko motoryzacji, usiąść w kabinie, zajrzeć pod maskę i poczuć się niczym zawodowy kierowca.

Prezes stowarzyszenia p. Krzysztof Walewski zapowiedział, że wkrótce w naszej szkole zostanie  zaprezentowana najnowsza ciężarówka formy  FORD.

Skip to content