Z życia ZSP Aktualności

Na Lotnisku i w Wyższej Szkole Hotelarstwa i Gastronomii
17 października 2019

Klasy I i II technikum turystycznego w dniu 15 października br. odbywały zajęcia praktyczne w Poznaniu. Trasa turystyczna rozpoczęła się od zwiedzania obiektu lotniska Ławica. Uczniowie zapoznali się szczegółowo z funkcjonowaniem lotniska, przeszli tzw. „ścieżkę pasażera” łącznie z odprawą przed lotem, a z tarasu widokowego obserwowali ruch samolotów na lotnisku. Młodzież miała również okazję zajrzeć w takie strefy lotniska, gdzie normalny pasażer nigdy nie jest wpuszczany, np. halę selekcji bagaży. Młodzi turyści uzyskali informacje dotyczące zasad bezpieczeństwa, zagrożeń i sposobów  im zapobiegania.

Kolejnym etapem była Wyższa Szkoła Hotelarstwa i Gastronomii. Jest to uczelnia prywatna o bardzo wysokim standardzie nauczania, której wystrój przypomina hotel.  Po placówce oprowadził uczniów student III roku, przekazując równocześnie dużo informacji o funkcjonowaniu szkoły. Uczniowie zobaczyli m. in. restaurację szkolną czy sale do pokazów gastronomicznych i barmańskich. Szkoła stawia na praktyki zagraniczne, a każdy student kilkukrotnie wyjeżdża na praktyki, podczas których nabiera doświadczeń, a nawet zarabia zyskując środki na opłacenie czesnego za szkołę. Szkoła zrobiła na wszystkich bardzo duże wrażenie.  

 

Skip to content