Z życia ZSP Aktualności

Z myślą o kobietach…
12 marca 2017

W środę 8 marca społeczność naszej szkoły spotkała się w szkolnej auli, aby uczcić Dzień Kobiet.

Z tej okazji wystawiono program artystyczny pt. „Kobiety Sukcesu”. Publiczność zgłębiała informacje na temat kobiet, które przyczyniły się w znacznym stopniu do rozwoju medycyny oraz nauk przyrodniczych, od starożytności po wiek XX.  Zaprezentowano takie postacie jak: Merit Ptah, Maria Skłodowska – Curie, Rosalind Franklin, Jean Colden czy Anna Morandi Manzolini.

O uśmiechy kobiet (i nie tylko) zadbali uczniowie, którzy wystawili skecz o Marii Skłodowskiej – Curie oraz „Kobieta na zakupach”.  Publiczność bawił także szkolny zespół muzyczny, a panowie częstowali swoje koleżanki słodkościami.

Podczas długiej przerwy męska część samorządu uczniowskiego rozdawała kwiaty płci pięknej.

Tego dnia kobiety z ZSP otrzymały od swoich kolegów wiele dowodów sympatii i życzliwości.

Skip to content