Motocykle wracają wiosną
21 kwietnia 2023

Konferencja pod tym tytułem odbyła się 20 marca w szkolnej auli. Wzięli w niej udział przedstawiciele Starostwa Powiatowego i Powiatowej Komendy Policji w Śremie oraz uczniowie naszej szkoły.

Mowa była nie tylko o motocyklach, ale o coraz bardziej popularnych hulajnogach elektrycznych. Nauczyciele Maciej Walewski i S. Jędraś przedstawili budowę e-hulajnogi i przepisy ruchu drogowego dotyczące użytkowania tych jednośladów.

O najważniejszych zmianach w przepisach ruchu drogowego,  opowiedział kom. Michał Kasprzak, kierownik Ogniwa Kontroli Ruchu Drogowego z KPP w Śremie.

Niewątpliwie największa atrakcją był pokaz policyjnego motocykla BMW R 1250 RT którym kom. Michał Kasprzak przyjechał na spotkanie, i który był zaprezentowany na szkolnej auli.

Podczas zakończenia konferencji ogłoszono wyniki szkolnego konkursu z przepisów ruchu drogowego. Pierwsze miejsce zdobył Jakub Łabenda z klasy 4TSp, cztery równorzędne miejsca drugie przyznano: Mikołajowi Ziemkowi z klasy 4TSP, Jakubowi Wesołkowi z klasy 4TSp, Mikołajowi Krawczykowi z klasy 3TS i Hubertowi Jechurze z klasy 3TS.

Informacje o tym wydarzeniu znajdują się również w artykułach na stronie KPP

Motocykle wracają wiosną – o bezpieczeństwie kierujących hulajnogami elektrycznymi, motocyklami i nagrody dla laureatów konkursu motoryzacyjnego – Aktualności – KPP Śrem (policja.gov.pl)

i Tygodnika Śremskiego:

Konferencja motoryzacyjna w ZSP (tydzien.net.pl)