Z życia ZSP Aktualności

Mikołaj Banaszak Mistrzem Polski Młodych Mechaników
26 kwietnia 2017

Mikołaj Banaszak, uczeń naszego Technikum Samochodowego, został uznany przez kapitułę konkursu „Young Car Mechanic” najlepszym młodym mechanikiem w Polsce. Jako zwycięzca, wraz z laureatami miejsca II i III, 15 maja 2017 roku będzie reprezentował Polskę w rywalizacji międzynarodowej. Nagrodą jest wycieczka do fabryki Elringa w Stuttgarcie oraz tablet.

Finał konkursu odbył się w Centrum Szkoleniowym Inter Cars w Czosnowie. Uczestnicy rozwiązywali test teoretyczny, a następnie wykonywali siedem zadań praktycznych na stanowiskach naprawczych i diagnostycznych. Po pierwszym etapie wyłoniono najlepszą dziesiątkę, a po kolejnych zmaganiach zwycięzcę – Mikołaja Banaszaka  z Zespołu Szkół Politechnicznych. 

Międzynarodowy konkurs młodych mechaników „Young Car Mechanic” zorganizowany został przez firmę Inter Cars S.A.  W konkursie rywalizowało blisko 1000 uczniów z 17 szkół samochodowych z całego kraju, biorących udział w Projekcie “Młode Kadry”. Przeprowadzone wcześniej eliminacje i półfinał polegały na “rywalizacji w wirtualnym świecie warsztatu”. Do finału zakwalifikowało się 34 uczniów, w tej grupie znalazł się oczywiście Mikołaj, który ostatecznie okazał się najlepszy!

Gratulujemy Mikołajowi tego spektakularnego sukcesu i trzymamy kciuki za powodzenie w rozgrywkach międzynarodowych.

Skip to content