Z życia ZSP Aktualności

  „Miesiące zawodów, czyli zawód sprzedawcy z bliska”
5 grudnia 2017

Zgodnie z założeniami szkolnego projektu „Miesiące zawodów, czyli zawód z bliska”, grudzień należy do przyszłych pracowników branży handlowej. Zamysłem tegorocznej edycji prezentacji zawodu sprzedawcy jest przedstawienie różnych form kształcenia w tym fachu.

Zaczęliśmy od uczestnictwa w Festiwalu Sztuki i Przedmiotów Artystycznych na MTP 1 grudnia br. Uczniowie z zaciekawieniem zwiedzali stoiska targowe i obserwowali różne aranżacje przestrzeni handlowej. Takie wycieczki dydaktyczne pozwalają na przedstawienie atrakcyjnych form upowszechniania zawodu sprzedawcy oraz tworzenie wizerunku osoby pracującej na tym stanowisku jako kreatywnej, twórczej i samodzielnej.

Kolejna forma dobrego kształcenia zawodowego to spotkania z przedstawicielami instytucji, z którymi przyszli handlowy będą współpracować. A więc banki i ZUS.

Udział młodzieży w zajęciach warsztatowych „Bank jaki chcę!” w śremskiej siedzibie oddziału BZ WBK oraz w spotkaniu z pracownikami Inspektoratu ZUS w Śremie pt. „Pakiet nowego przedsiębiorcy” był niecodzienną okazją do nabycia praktycznej wiedzy.

W banku, obok procedury zakładania „firmy krok po krok” i zalet posiadania firmowego konta bankowego, uczniowie poznali działania dotyczące bezpiecznej bankowości internetowej i mobilnej oraz  nauczyli się pobierać Kod QR.

W ZUS przyszli przedstawiciele handlowi zapoznali się z obowiązkami przedsiębiorcy dotyczącymi ubezpieczeń i płatności, założyli konta za pomocą Platformy Usług Elektronicznych (PUE). Dzięki tej wizycie wzbogaciła się także biblioteczka ekonomiczna „Nie pytaj – czytaj!” , znajdująca się w pracowni sprzedawców.

Wkrótce kolejna odsłona kształcenia w zawodzie sprzedawcy.

Zapraszamy do śledzenia bieżących fotorelacji na szkolnym FB i w zakładce Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości.

W zakładce SZKOLNEGO KLUBU PRZEDSIĘBIORCZOŚCI znajdziecie również informacje na temat organizowanych konkursów, udziału naszych uczniów w różnorodnych przedsięwzięciach i fotorelacje z uczestnictwa w zajęciach promujących przedsiębiorcze postawy. Zachęcamy do zaglądania do zakładki  Z ŻYCIA ZSP/KLUB PRZEDSIĘBIORCZOŚCI (Aktualności; Konkursy, olimpiady, projekty; Galeria).

Skip to content