Z życia ZSP Aktualności

Międzynarodowe Targi Turystyczne w Berlinie
13 marca 2018

Entuzjaści turystyki z Zespołu Szkół Politechnicznych 10 marca br. wybrali się w podróż dookoła świata – uczestniczyli w największych na świecie Międzynarodowych Targach Turystycznych ITB, które po raz pięćdziesiąty drugi odbywały się w Berlinie.

Głównym punktem wycieczki było poznanie całego świata w jeden dzień, a właściwie w kilka godzin. Podczas targów swoje ekspozycje zaprezentowały wszystkie kraje świata w tym Polska, a oficjalnym regionem partnerskim była Maklemburgia-Pomorze Przednie. W najważniejszej imprezie turystycznej wzięli udział eksperci firm hotelowych, organizacji turystycznych, touroperatorów, biur podróży, firm transportowych, portali internetowych, którzy zaprezentowali produkty i usługi związane z szeroko pojętą turystyką zaadresowane do odbiorców branżowych oraz pasjonatów turystyki.

Dla młodzieży była to okazja do odkrycia walorów turystycznych wielu miejscowości oraz regionów, poznania obcych kultur, sprawdzenia swoich umiejętności językowych w praktyce oraz zaobserwowania sposobów promocji turystycznej. Wchodząc do kolejnych hal wystawowych można było próbować lokalnych produktów spożywczych, posłuchać regionalnej muzyki oraz obejrzeć występy taneczne przedstawicieli różnych nacji.

Po kilkugodzinnym zwiedzaniu Targów pasjonaci turystyki zwiedzili Bramę Brandenburską oraz korzystając z pięknej pogody wybrali się na spacer połączony ze zwiedzaniem Raichstagu, pomnika Holokaustu, głównej ulicy Berlina Wsch-Unter den Linden, młodzi globtroterzy mieli również okazję zobaczyć Alexander Platz – centrum dawnego Berlina Wschodniego – aglomeracji miejskiej, gdzie krzyżują się szlaki metra, tramwajów i pociągów.

Udział w targach był dla naszych uczniów niezapomnianą podróżą międzynarodowymi szlakami turystycznymi.

Skip to content