Z życia ZSP Aktualności

Metamorfozy z ZSP
18 listopada 2022
Po pandemicznej przerwie w pracowni fryzjerskiej ZSP, prowadzone są ponownie intensywne działania fryzjersko-stylizacyjne – metamorfozy.
Projekt ten prowadzony jest dla mieszkanek Śremu i nie tylko, bowiem uczennice klas II, III i IV technikum fryzjerskiego, wykonują zabiegi fryzjerskie również poza szkołą, wspierając w ten sposób Zakład Opiekuńczo-Leczniczy oraz śremski oddział opieki paliatywnej “Salus”.

Jako pierwsze w metamorfozach wzięły udział panie zrzeszone w Towarzystwie Śremskich Amazonek. Zasiadając w fotelach pracowni fryzjerskiej, panie mogły liczyć na profesjonalną obsługę adeptek sztuki fryzjerskiej – mycie włosów, strzyżenie, ułożenie odpowiedniej fryzury oraz zmianę koloru włosów i profesjonalny, dopełniający wizerunku makijaż. Zakończeniem metamorfoz była sesja zdjęciowa z udziałem Śremskich Amazonek oraz uczennic wykonujących fryzury.
nn
Mistrzynie szczotki i grzebienia wybrały się następnie do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, gdzie przeprowadziły podobne metamorfozy pensjonariuszek, dając im w ten sposób nie tylko chwilę wytchnienia od codziennych zajęć, ale przede wszystkim wiele radości. Efektem końcowym tych przemian była stylizacja z wykorzystaniem strojów lat 30., 40. wypożyczonych z zasobów Śremskiego Muzeum.
nn
Każda z pań biorących udział w metamorfozach ma okazję by poczuć się pięknie, a nas cieszy fakt, że dzieje się to z udziałem naszych uczennic.

Skip to content